Znamy pierwszego nabywcę Xbox Scarlett

Nowa generacja konsol jest coraz bliżej i możemy spodziewać się coraz większego zalewu informacji na ich temat. Czuję w kościach, że rok 2020 będzie bardzo ważny dla naszej branży, a sam Phill Spencer zdaje się to potwierdzać…

Microsoft wielokrotnie powtarzał, że XBOX Scarlett będzie posiadał wsteczną kompatybilność ze wszystkimi konsolami firmy. Szczerze mówiąc, jestem ciekaw czy będzie wstecznie kompatybilne również z pierwszym XKlockiem. 
Phil Spencer, jako pierwszy człowiek na świecie, już korzysta z nowej konsoli. Poza ochami i achami z jego Twittera wynika parę rzeczy. Faktycznie gra w gry z poprzedniej generacji (Nic nie wiem o grach z X360 i XKlocka), połączył się z XBOX Live i używa kontrolera z poprzedniej generacji.
I zaczęło się … w tym tygodniu przyniosłem moją konsolę Project Scarlett do domu i stała się ona moją główną konsolą, grając w gry, łącząc się ze społecznością i tak, używając kontrolera Elite Series 2, świetnie się bawiąc. Świetna praca zespołu, rok 2020 będzie niesamowitym rokiem.

Wygląda jednak na to, że Microsoft na premierę nowej konsoli zaoferuje nie tylko nowości, ale także lubiane przez wielu funkcje i gry wprowadzone podczas obecnej generacji. W sumie dziwnym by było, gdyby Microsoft ze względu na nową konsolę rezygnował też z XBOX Live. Oznacza to, że podczas najbliższej promocji można śmiało przedłużać swoją subskrypcję o kolejne 7 lat.

Autor: Szymon “Szogun” Rogowski