Zmyślony news – System Operacyjny Nintendo? [ZOBACZ]

Chyba każdy z nas słyszał o Switchu. Konsola przenośna, która ma tryb domowej konsoli. Pomysł, który od dawna cieszył graczy, nie zadowolił Nintendo. Jak powiedział Shigeru Miyamoto, prezes Mitsubishi:

Nintendo Switch było pomyłką, tak jak WiiU. Musimy pomyśleć o nowej opcji, która pozwoli nam żerować na portfelach graczy, tak jak zrobiliśmy to w Super Mario Run, czy tamtym nowym Mario Kart. BTW, dodaliśmy jakiś update do niego?

Szef polskiego oddziału Nintendo, Wiktor Wektor, przypadkowo zapowiedział nowy system operacyjny. W wywiadzie z 31.12.2019, udzielonym dla magazynu “Cluck” o kolejnych planach firmy, przeczytać można:

Siedzimy nad fajnym projektem, zadziała na telefonie i na komputerze, pozwoli kupować ulepszenia do darmowych gier. Może nawet dodamy opcję płacenia za korzystanie z niego ponad darmowe ramy. Ale na pewno wygasimy wiele zbędnych projektów.

Obecnie nie pojawiły się informacje w tej sprawie ze strony konkurentów oraz dostawców oprogramowania. Nie wiemy, czy to zadziwienie sytuacją, czy po prostu pracują po cichu i wolą nie mówić o tej sprawie. Będziemy was informować.

Aktualizacja z dn. 06.01.2020:

Na stronie Nintendo pojawiły się ukryte podstrony opisujące system. Rzekomo ma się nazywać Entertainment System i pozwalać na łączenie komputerów z telefonami w stopniu wyższym niż Windows czy MacOS. Dodatkowo Nintendo wspomina o sugerowanym sposobie subskrypcji systemu. Na zasadach Free 2 Play, znanych z wielu gier, tutaj też otrzymamy darmowy system, ale za wiele rzeczy przyjdzie nam zapłacić. Obecnie ceny kształtują się dość dobrze, bo będzie to albo 50 monet za eksplorator plików, albo jedna niebieska rupia za korzystanie z czatu głosowego.