Zmyślone Fakty: Bethesda wzorem dla wszystkich!

Każdy szanujący się fan gier od Bethesdy wie, że Todd Howard to cudotwórca i złoty człowiek branży gier. Każda obiecana przez niego gra była tylko lepsza od poprzedniej. Ostatnia miała nawet 16 razy więcej detali! Ludzie branży growej obserwując kolejny sukces Złotego Todda, po cichu mówią o podobnym abonamencie.

Kolejny wielki człowiek branży, Peter Molyneux, znany jako Szczery Peter, obiecał że jego kolejna gra będzie miała model subskrypcyjny, by “zapewnić najlepsze doznania w obcowaniu z grą i by pokazać dumę i radość z osiągnięć w naszym nowym eksperymencie”. Mistrz nie podał tytułu gry, ale po tej zapowiedzi nie mogę się doczekać i zachęcam do obserwowania.
Czyżby Overwach 2 też miał iść w tym kierunku? Szef Activision-Blizzard, Czang-Kaj Shrek, znany ze swojego nieskalkulowanego ryzykowania w nowościach, zapowiedział że nowe gry Blizzarda, między innymi Diablo Mortal (podobno Im w nazwie Immortal to zaznaczenie, że to gra multimedialna) czy Wolfenstein 3: The Cyber Blood będą projektami usługowymi oraz będą posiadać dwa rodzaje abonamentu. Nieoficjalnie mówią o nich “Beta” i “Chad”, bo “Alpha” to kod jednej z gier. “Beta ma pozwalać na granie i tyle”, “Chad zapewni najlepsze odczucie, broń zawsze będzie dobrze dobrana i przeciwnicy sami się powalą widząc ciebie”.
Podobno John Romero z EA planuje wprowadzenie tego modelu do nowego Battlefielda. Znany tylko jako nazwa kodowa “Vistula” prawdopodobnie będzie zawierał bohaterskie walki w Powstaniu Warszawskim oraz skupiać się będzie na niszczeniu wroga w Warszawie. Dodatkowo silnik destrukcji jest podkręcany i pozwoli na niszczenie całych plansz, dając nowe opcje walki. Niestety, nie wiadomo dlaczego akurat takie zmiany tutaj, ale nowy model pozwoli nam grać w wersji “standard, deluxe, dulux i enlister dulux”. Ostatni tryb da nam pograć tydzień przed wszystkimi i da nam dostęp do wszystkich rzeczy od razu, podobno nawet da nam zdrową przewagę nad wrogiem. Nieznany jest koszt subskrypcji, w końcu to tajemnica firm.
Oby jednak do tego nie doszło. Wszystkie newsy są zmyślone ku mojej radości. Obserwujcie i pilnujcie, by gry wam się w to nie zamieniły.