Która gra obecnej generacji zrobiła na tobie największe wrażenie pod względem jakości wykonania? – zdaniem redakcji

Mimo iż obecna generacji powolutku chyli się ku końcowi, aby ustąpić miejsca nowym konsolom, to jednak nadal ma wiele do zaoferowania. Zatem która gra obecnej generacji zrobiły na mnie i na członkach redakcji największe wrażenie pod względem grafiki, ale również i dbałości o detale i innych pozytywnych aspektów. Jeśli więc chcecie wiedzieć jakie według nas gry zasługują na wyróżnienie, to zapraszam do lektury.

Czarek Mański:

Studio Naughty Dog przyzwyczaiło graczy do serwowania najlepiej wyglądających gier ekskluzywnych, które często bywają powodem kupna konsoli. W przypadku Uncharted 4 nie jest inaczej – czwarta odsłona przygód Nathana Drake’a zawiesza poprzeczkę bardzo wysoko, będąc jedną z najlepiej wyglądających gier kiedykolwiek. Duża w tym zasługa świetnie wykonanej roślinności, doskonałej mimiki twarzy oraz dbałości o detale, jakiej gdzie indziej ze świecą szukać. Wszystko to składa się na jedne z najpiękniejszych widowisk w branży. Na uznanie zasługuje również dobry tryb fotograficzny i fakt, że taka piękna gra w trybie wieloosobowym działa w 60 klatkach na sekundę. Zdecydowanie jest to dla mnie gra obecnej generacji.

Mateusz “Hades” Brzeziński:

Resident Evil 2 Remake napędzany tym samym silnikiem co Resident Evil 7 oferuje iście filmową jakość grafiki i efektów specjalnych. Ta odsłona nie jest po prostu ładniejszą wersją starej gry, jaką znamy z 1998 roku. Capcom wziął scenariusz oryginału i rozbudował go, żeby dobrze prezentował się w dzisiejszych czasach. Największą jednak zmianą jest oprawa wizualna. To właśnie ten aspekt nadaje światu dójki klimatu mroku, zepsucia i wilgoci – jak przyznał sam dyrektor produkcji Kazunori Kadoi w jednym z wywiadów. Warto napomnieć o projektach lokacji, które wraz z lekkim filmowym ziarnem prezentują się naprawdę świetnie. Tym bardziej gdy są pełne żywych trupów.

Realizm graficzny dotyczy nie tylko przeciwników, lecz również pojawia się w przypadku postaci. Twórcy użyli fotogrametrii, aby zeskanować modele i dodać je do gry, a następnie ożywić. Dzięki temu wszystko, co widzimy na ekranie będziemy czuć niemal jak filmową jakość. Dla osób takich jak ja – aktywnych fanów sztuki filmowej, taki typ dbania o detale ma naprawdę duże znaczenie. Gdy gra jest porządnie zrobiona pod tym względem – niezależnie czy jest to horror czy nie – odciśnie obraz rozgrywki w naszym mózgu i nie da o sobie zapomnieć. Gorąco polecam Resident Evil 2 osobom, które oczekują wrażeń napędzanych przez świetny obraz i klimat.

Szymon Buda:

Grą generacji mógłbym spokojnie nazwać naszego polskiego Wiedźmina 3. Gra z wielkim otwartym światem, historia godna całej sagi Sapkowiego, można powiedzieć, że dzieło narodowe. Produkcja, która od 2015 roku jest wzorem dla innych twórców przy tworzeniu erpegów. Do tej pory moim zdaniem nie otrzymaliśmy równie dużej i rozbudowanej fabularnie gry, która spokojnie wystarczy na dziesiątki godzin zabawy! Mimo już 5 lat na karku, Wiedźmin 3 nadal jest świetną, przepiękną i grywalną produkcją. Sam dodatek Serca z Kamienia jest moim numerem jeden pod względem historii opowiedzianej. Na pochwałę zasługuje także wsparcie samej gry po premierze. Za kwotę (prawdopodobnie) 119 zł na PC, otrzymaliśmy MASĘ dodatkowego contentu, w postaci nowych misji oraz aktywności, a to wszystko ZA DARMO!

A na was, drodzy czytelnicy, jaka gra obecnej generacji konsol zrobiła na was największe wrażenie? Na co najbardziej zwracaliście uwagę? Chętnie przeczytamy wasze opinie na ten temat!