Zdaniem redakcji – jaką konsolę nowej generacji wybierzesz, i dlaczego?

Na pewno większość z was ma już swojego faworyta, jeśli chodzi o konsolę nowej generacji. Nasze preferencje biorą się zazwyczaj z przywiązania do marki, oczekiwań wobec produktu i szacunku do własnych pieniędzy. Dlatego też w tym tygodniu spytałem redakcję o nową konsolę, którą są bardziej skłonni kupić. Ciekawi odpowiedzi? W takim razie zapraszam do lektury.

Szymon Buda:

W przypadku konsol nowej generacji mój wybór jest prosty – PS5. Wybieram next-gena od Sony, z takiego względu iż jestem fanbojem PlayStation. Przygodę rozpocząłem od przełomowego PS2 i od tamtej pory gram tylko i wyłącznie na sprzęcie od Sony, a jak konsole od Sony to też i świetne exclusivy. PS5 wybiorę właśnie dla kontynuacji moich ulubionych serii: Spider-man od Insomniac, Horizon Zero Dawn czy też Ratchet & Clank. Z zakupem poczekam do pierwszych niezależnych recenzji, ale nie zmienia to faktu, że prędzej czy później „piątka” znajdzie się koło mojego monitora.

Szymon “Szogun” Rogowski:

Jaką konsolę wybrać? Wybór jest ciężki. Najlepiej byłoby kupić wszystkie konsole by w pełni cieszyć się całym przekrojem branży. Na to sobie niestety pozwolić nie mogę, więc mój wybór pada na Xklocka. Widzicie, trzeba wybrać czy potrzebujemy sprzętu po prostu do grania czy może jednak chcemy się cieszyć tytułami ekskluzywnymi. Osobiście jakiś czas temu postanowiłem by nie inwestować w PCMR. Wybór Xklocka to przede wszystkim wybór właśnie sprzętu do grania na kolejne 7-8 lat. Trzeba też wspomnieć o Game Pass, który oferuje naprawdę spory katalog gier w ramach miesięcznego abonamentu. Dzięki temu będę miał osobny sprzęt do grania oraz laptopa do pracy. No i Microsoft pracuje nad technologią streamowania gier XCloud, który ma być również dostępny w Polsce, w przeciwieństwie do PlayStation Now.

Czarek Mański:

Będę celował w to, aby mieć obie konsole, jednak jako pierwszego wybiorę raczej nowego Xboxa Series X, podobnie jak Szogun. Do jego zakupu skłania mnie przede wszystkim fakt ogromnej i dopracowanej kompatybilności wstecznej. Jasne, nowa konsola służy do odpalania nowych gier, ale miło móc odpalić wszystkie swoje tytuły na jednym urządzeniu. Ekosystem budowany przez Microsoft to nie tylko kompatybilność wsteczna. Xbox Game Pass, Xbox Play Anywhere i różne inne udogodnienia sprawiają że mój wybór jest właśnie taki. Jednak nie posiadając PlayStation 5 czułbym że coś mnie omija, dlatego kupię ją w drugiej kolejności, kiedy jej cena nieco spadnie. Wtedy wówczas pojawi się pytanie “na jaką konsolę grę zakupić?”. To zazwyczaj kończy się początkowym kupnem gry tam gdzie wygląda ona lepiej, żeby kilka tygodni później skusić się jeszcze raz i kupić ją na konsolę konkurencji, albo na blaszaka.

A wy, jaką konsolę wybierzecie? A może zostaniecie przy swoim ukochanym pececie? Zachęcamy do dzielenia się opiniami!