Witamy w dżungli – operacja “Ember Rise” w Rainbow Six: Siege

Jak co roku w Rainbow Six Siege mamy 4 “sezony” w którym dostajemy nowych operatorów. W tym roku odwiedziliśmy Australię z Mozzim i Gridlock, zobaczyliśmy nowe Kafe Dostojewski z Wardenem i Nøkk. Teraz czas na odświeżoną mapę Kanal i dwóch nowych operatorów – Goyo i Amarau.

Operatorzy

Zacznę od ataku, bo tu dostaliśmy zupełnie nową umiejętność. Mówię o Amarau i jej haku Garra. Pozwala on na natychmiastowe (no prawie) “wciągnięcie” się na dach, do okna czy nawet przez “drop” do góry. Przez jej umiejętność obrońcy muszą teraz nie tylko myśleć o “dziurach” nad głowami, ale także tym, co się dzieje pod nimi.

Krótko opisując Amarau – jest to operator z prędkością i opancerzeniem równym 2 (czyli średnim). Do dyspozycji ma dwie bronie główne – LKM G8A1 i strzelbę Supernova. Jako broń boczną możemy użyć strzelby ITA12S lub SMG-11. Co prawda Ubisoft znowu poddaje recyklingowi bronie innych operatorów, ale chyba należę do tej mniejszości, której to nie przeszkadza. Jako gadżet dodatkowy możemy wybrać pomiędzy miną Claymore oraz granatem ogłuszającym.

Teraz obrona. Goyo jako swój dodatek posiada trzy tarczę Volcán. Na pierwszy rzut oka (najczęściej oka atakującej drużyny) jest to normalna rozstawiana tarcza (ale o “normalnych” tarczach później). Jednak po stronie obrońców ma ona doczepioną bombę zapalającą. Po strzale w nią (nie tylko przez obrońców, akurat tu jest to broń obusieczna) tarcza się rozpada, przy okazji rozrzucając dookoła siebie nieprzyjemne w dotyku płomienie (bardzo podobnie jak działa strzała zapalająca Capitão).

I znowu krótki opis operatora – Tak jak Amarau, Goyo posiada dwa punkty szybkości oraz dwa pancerza. Jego głównym orężem jest Vector .45 ACP oraz strzelba (ze slugami) TCSG12. Jako broń boczną może wykorzystać jedynie pistolet P229. Jako drugi gadżet może użyć granatu uderzeniowego lub komórki Nitro.

Zmiany, zmiany

Tym razem Ubisoft znów odświeżył kolejną mapę. Po średnio udanej Bazie Hanford i bardzo dobrej Kafe czas przyszedł na Kanal. I jak przy Kafe jestem bardzo miło zaskoczony. Mapa naprawdę odżyła, jest dużo bardziej zbalansowana (Ubi usunęło dużo spawn peek’ów) i “otwarta” – dostaliśmy do dyspozycji dwa konektory zamiast jednego.

Do dyspozycji dostajemy również nowy tryb gry – Unranked. Działa on dokładnie tak jak Ranked z tą różnicą, że wyniki nie wpływają na naszą rangę. Dostępny jest w nim m.in. Pick&Ban postaci, ale także kary takie same jak w Rankedach, np. za opuszczenie meczu.

Jak już przy rankedach – w grze będzie dostępna nowa ranga “Champion” czyli ranga ponad diamentem – typowo dla “elitarnych” graczy (do których się nie zaliczam :c)

Miałem wspomnieć więc wspominam – na oficjalne serwery wchodzą w końcu nowe rozkładane tarcze. Poza zmianami w samym ich wyglądzie (dodano małe okienka, przez które można patrzeć bez wychylania się za tarczę) dodano do nich kilka zmian w mechanice. Od teraz tarcze będą się “przyklejać” do drzwi – koniec z męczącym ustawianiem ich “żeby było idealnie i bez żadnych prześwitów”.

Wydaje mi się, że ten sezon może być bardzo ciekawy. Ze względu na nowych operatorów (szczególnie Amarau i jej możliwość nowych taktyk), ale również przez nowe zmiany w mechanikach – tych, o których wspomniałem, ale również innych, które możecie znaleźć TUTAJ.

A Wy, co myślicie o nowej operacji? Jak Wam podobają się nowi operatorzy i czy tak jak ja nie zwracacie uwagi na używanie starych broni? Napiszcie w komentarzach.