Wiedźmin – drugi sezon z lepszymi efektami specjalnymi! Jaka firma będzie za nie odpowiedzialna?

Ważnym aspektem każdego filmu i serialu są efekty specjalne. Wiedźmin, idąc śladem Gry o Tron, w swoim pierwszym sezonie nie miał efektów specjalnych najwyższych lotów. Ostatnie informacje jednak napawają optymizmem.

Jak renomowany portal redanianinteligence.com (jeśli chodzi o informacje związane z Wiedźminem) podaje, za efekty specjalne będzie odpowiadało studio Industrial Light & Magic. Studio to, stworzone przez George’a Lucasa podczas tworzenia starej trylogii Gwiezdnych Wojen, pozycjonuje się jako najlepsze studio odpowiedzialne za CGI. Co ciekawe – co roku pracują nad efektami specjalnymi do hollywodzkich produkcji, takich jak The Mandalorian lub Avengers: Koniec Gry.

Warto zaznaczyć, że w ekipie, poza wymienionym wyżej studiem, jeszcze jest studio The Third Floor. Zajmuje się ono tworzeniem konceptów wizualnych, przypadającym danej scenie. Mieli oni przyjemność pracować nad takimi produkcjami jak Doctor Strange, Gwiezdne Wojny: Łotr 1 oraz Gra o Tron.

Powrócą również firmy z pierwszego sezonu: polskie Platige Image, Cinesite, One of Us oraz Clear Angle Studio.

Dlatego też, powinniśmy spodziewać się o klasę wyższego poziomu wizualnego, niż w pierwszym sezonie. Premiera drugiego sezonu przewidziana jest na 2021 rok. Natomiast zdjęcia ruszają już w sierpniu