Rocket League od dzisiaj jest za darmo!

Rocket League w 2015 roku podbił serca graczy. Z kolei dzisiaj, w 2020 roku, trafi do większej ich ilości, dzięki przejściu na model biznesowy free-to-play!

Gra, o której mowa, zachwyciła spore grono osób swoją prostotą i dobrym wykonaniem. Rdzeniem rozgrywki są pojedynki w piłkę nożną, jednak naszymi zawodnikami są samochody. Całość jest przez to zabawna, szybka i szalenie grywalna. Przy okazji działa też na silniku Unreal Engine, więc na oprawę graficzną trudno tutaj narzekać.

Gra za darmo dostępna jest na komputerach osobistych poprzez Epic Games Launcher oraz na konsolach: Playstation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jednak czy osoby które kupiły grę wcześniej mają jakikolwiek powód do smutku? Jak najbardziej nie, wręcz przeciwnie. Osoby, które wsparły wcześniej dzieło Psyonix gotówką, dostaną specjalny status i bonusy kosmetyczne w grze.

Jednak z dobrymi wiadomościami przychodzą także te gorsze. Gra nie będzie już dostępna do kupienia na Steamie. Mimo wszystko, osoby które zakpiły tą grę wcześniej na platformie od Valve, nadal mogą oczekiwać aktualizacji i działania wszystkich funkcji gry.