Phil Spencer przeprasza fanów Xboxa za pokaz Halo Infinite

CEO marki Xbox, Phil Spencer, nie ukrywa przeprosin dla fanów. Podczas ostatniego wywiadu przeprosił, mówiąc o porażce i o przesunięciu daty premiery Halo Infinite. Dodając natomiast, że to na dłuższą metę dobra decyzja.

Podczas wywiadu dla serwisu Stevivor, Spencer zapowiedział nowe gry zmierzające do Xbox Game Pass. Odniósł się też do rozczarowania fanów prezentacją gry Halo Infinite, która ma trafić na Xbox Series X:

Pozwólcie mi zacząć od uznania fanów i faktu, że jest to porażka. To jest rozczarowujące dla ludzi, to jest rozczarowujące dla nas. Nie mogliśmy się doczekać połączenia Halo Infinite i Xboksa Series X.

Przeprosił również fanów za stawianie wygórowanych oczekiwań odnośnie Halo:

Przepraszam fanów, ponieważ nigdy nie lubię stawiać oczekiwań, których potem nie spełniam, ale wierzę również, że na dłuższą metę podjęliśmy właściwą decyzję, zarówno dla Xboksa oraz Halo, jak i naszych klientów.

Przedstawiciel firmy Microsoft stwierdził, że Halo Infinite na tą chwilę nie prezentuje oczekiwanej jakości. Dodając, iż pomimo długich ustaleń, podczas których Spencer wraz z Bonnie Rossem – producentką z 343 Industries i Mattem Bootym z Xbox Game Studios rozważali podzielenie nowego Halo na fragmenty, które trafiałyby na rynek w różnych terminach. Jednak koniec końców zarzucono ten pomysł.

Zespół Microsoftu musiał podjąć jak najlepszą decyzję – dobrą dla serii Halo jak i koniec końców dla fanów marki. Przed developerami teraz trudny proces dopracowywania gry, miejmy nadzieję, że dodatkowy czas związany z przełożeniem premiery pozwoli zrealizować obietnice.

Nowa daty premiery Halo Infinite w 2021 roku nie jest jeszcze znana. Microsoft więc powinien skupić się na promocji pozostałych tytułów, które zmierzają na Xboksa Series X jeszcze w tym roku.