Pewnego razu… w Hollywood – dostaliśmy materiał o powstawaniu filmu

Ostatnio, na kanale Youtube producent filmu Pewnego razu… w Hollywood, podzielił się z nami swoim półgodzinnym dokumentem opowiadającym o powstawaniu tego filmu.

Quentin Tarantino to wirtuoz kina, na wielu poziomach. Od lat pokazywał zwoje zamiłowanie do kinematografii bardzo wyraźnie. Jak wiemy, jego filmy pełne są różnych odniesień do popkultury, ale przede wszystkim cechuje je wciągająca historia. Natomiast żadne z jego dzieł nie było przesiąknięte taką miłością jak Pewnego razu… w Hollywood. List miłosny do Hollywood – wiele osób spotkało się z tym określeniem filmu, nawiązując do miłości autora do Hollywood.

Jeśli podobała wam się ostatnia produkcja Tarantino, może was zainteresować dokument opublikowany przez Sony na Youtube. A Love Letter to Making Movies – bo tak nazywa się omawiany film, opowiada o rzeczach i wydarzeniach związanego z trwającą wtedy produkcją. Trwa 30 minut, więc jeśli macie nieco wolnego czasu, to zapraszam do obejrzenia, a swoją drogą do komentowania poniżej, jak wam się ten dokument podobał. Film znajduje się poniżej: