Palpatine nie żyje? – usunięty dialog z filmu

Podczas Comic Cona w Brukseli fani mieli szansę porozmawiać z Ianem McDiarmidem. Odtwórca głównej roli Imperatora Palpatine w sadze Gwiezdnych Wojen podzielił się ciekawa odpowiedzią na pytanie “Jak Palpatine przeżył?”

Gwiezdne Wojny: Skywalker odrodzenie naprawdę jasno podsunął nam sugestie, iż Palpatine jest klonem, do którego przeniesiono ducha zmarłego Sitha. Dla jasności, mowa tutaj o pokazaniu nam w filmie zbiorników ze sklonowanymi Snoke oraz maszynę podtrzymująca życie Imperatora. Nie zapominając o planie opętania Rey przez naszego antagonistę. Książka autorstwa Ras Carsona, pt. Star Wars: The Rise of Skywalker, tylko potwierdziła naszą teorie. Wspomniano tam o sprzymierzeńcach Sithów, którzy wykorzystywali technologie klonowania by odtworzyć ciało Imperatora.

Ian McDiarmid jako Palpatine

Ian McDiarmid osobiście odniósł się do tej sprawy na Comic conie w Brukseli zdradzając że w jednej z wersji scenariusza był dialog, który nie pozostawiał żadnych wątpliwości odnośnie teorii wyżej.

– Klonowanie? Oczywiście. Było wiele wyjaśnień tego jak powróciłem. Interesujące jest to, że mogę coś wyjawić. W pewnym momencie w scenariuszu była kwestia w pierwszej scenie, w której Adam (Kylo Ren) powiedział: “Jesteś klonem”. Moja postać odpowiadała w tym oryginalnym scenariuszu: “Czymś więcej niż klonem, ale mniej niż człowiekiem”. To dobrze podsumowuje kim jest. A poza tym ujęcie kamery pokazało zbiornik z klonami Snoke’a, który wszyscy zauważyli. –

mówi Ian McDiarmid

Na dodatek wytłumaczył nam jak odgrywał swoją rolę:

– Więc Snoke był klonem. Palpatine był odpowiedzialny za wszystko. Miał bezpośredni lub pośredni wpływ na każde wydarzenie. Jeśli wrócicie, a jestem pewien, że tak się stanie, i obejrzycie wszystkie filmy w odpowiedniej kolejności, dostrzeżecie, że w każdym jest pewne wspólne poczucie zła. W sensie – gdy ktoś robi coś złego, czyni to z powodu Palpatine’a lub jego wpływu, który wywierał publicznie lub poprzez rozmowy prywatne.

tłumaczy.

Sprawa jest otwarta i tworzy duże pole do spekulacji. Warto napomnieć o wydaniu Blu-ray Star Wars: Skywalker odrodzenie, w którym też można będzie zobaczyć wycięte sceny z filmu.

Oto źródło newsa