Nintendo Switch przebił SNESa w liczbie sprzedanych egzemplarzy

Nintendo Switch sprzedał się w ponad 52 milionach egzemplarzy, co jest wynikiem niesamowicie wysokim jak na urządzenie będące w sprzedaży dopiero od 3 lat. Wynik ten oznacza również że Switch jest trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą od Nintendo, zaraz po NES-ie oraz Wii. Dla porównania, Playstation 4 rozeszło się w około 103 milionach sztuk, a Xbox One w 41 milionach.

Taki wynik Nintendo może zawdzięczać przede wszystkim wydanej w ubiegłym roku odświeżonej, mniejszej wersji swojej konsoli, czyli Nintendo Switch Lite, oraz szerokiemu wachlarzowi gier ekskluzywnych wydanych na tę konsolkę. wystarczy rzec, że w 2019 pojawiły się na nią takie hity sprzedażowe jak nowe Pokemon Sword & Shield, Luigi Mansion 3, Super Mario Maker 2 oraz odświeżona edycja tytułu z Wii U, czyli New Super Mario Bros. U Deluxe.

Także sprzedaż konsoli mogła poprawić jej zeszłoroczna premiera w Chinach, która odbyła się 10 grudnia. Jak wiadomo Chiny to wielki rynek, z którego prawie każdy chce mieć coś dla siebie, a Nintendo nie jest tu wyjątkiem. Ciekawostką jest fakt, że Switch wydany na rynek chiński jest zmodyfikowaną wersją konsoli, której kartdridże są objęte blokadą regionalną – nie uruchomimy ich poza Państwem Środka.

Czy takie wyniki mogą być powodem do radości dla samych graczy? Oczywiście że tak – większa sprzedaż oznacza większe zainteresowanie konsolą wśród developerów, co bezpośrednio wpływa na ilość produkowanych na Switcha gier. Pozostaje więc tylko życzyć Nintendo dalszych sukcesów na rynku konsolowym.