Joker najbardziej kasowym filmem z kategorią R

Stało się! Joker, najbardziej wyczekiwany film roku, zaliczył właśnie 874 milionów dolarów Wordwide! Taki wynik finansowy umieścił go na pierwszym miejscu w rankingu produkcji z kategorią R.  Produkcja wyreżyserowana przez Todda Philipsa z Phoenixem przebiła takie filmy jak: It, Matrix Reaktywacja oraz Deadpoole 1-2. Dla fanów psychicznego klauna to święto!

Mogło by się zdawać, że pod względem filmowym i dochodowym tylko filmy PG-13 mają większy sens produkcyjny dla wielkich wytwórni. Joker Philipsa przełamał granice Warner Bros, jeśli chodzi o filmy oparte o treść z komiksów pod względem oceny krytyków i publiczności. Jakby tego było mało okazał się wielkim sukcesem na skalę światową. Jak przed paroma dniami wskazywano: W Stanach zjednoczonych zarobił aż 260 milionów dolarów. Reszta świata przyniosła mu aż 790 mln dolarów. Na dzień dzisiejszy łączny jego Box Office wynosi wspomniane wcześniej 874 miliony. Niektórzy przewidują, że w polotach może dobić do okrągłych 900 milionów. Walterze Hamado, prezesie DC, może pan otwierać szampana!

Szum medialny wokół naszego Klauna był ogromny. Nawet przed jego wypuszczeniem do kin. Jakież jest lepsze źródło promocji filmu jak nie media właśnie. Początki były bardzo sprzyjające. Od pozytywnych reakcji na Festiwalu w Wenecji, a na Złotym Lwie za najlepszy film kończąc.

Później było tylko ciekawiej. Redaktorzy z TIME i z IndieWire mieli, wobec tego filmu mieszane uczucia pod względem wizji światopoglądowej. Oni, wraz z kilkoma innymi recenzentami mieli kluczowy wpływ na amerykańską widownię, ale też na widownie ze świata. Przez to, chcąc nie chcąc, wielu uformowało sobie opinie na temat filmu przed jego obejrzeniem

Na koniec Joker dostał przez FBI łatkę filmu niebezpiecznego i gloryfikującego przemoc, tudzież podjudzającego do przemocy. Wspólnie z Departamentem Bezpieczeństwa wydano komunikaty o ryzyku występowania zamachów podczas seansów kinowych. Wszyscy wiemy, że zakazany owoc smakuje najlepiej, więc film od tego momentu był skazany na sukces. Na szczęście nie doszło do żadnych incydentów.

Te wszystkie mądre głowy nie tylko nie były w stanie zatrzymać sukcesu Jokera, ale również się do niego przypadkowo przyczyniły. W swojej kategorii wiekowej z R, staje się on najbardziej dochodowym filmem o Superbohaterach, tudzież  złoczyńcach, wszech czasów.