Inside XBOX 2019 – Gamescom

Nie jest tajemnicą, że Microsoft jest jedną z moich ulubionych firm, która w świecie gamingu nieźle potrafi namieszać. W moim odczuciu na E3 2019 przebił ich tylko Ubisoft, ale nie będziemy zajmować się przeszłością kiedy przyszłość jest teraz. Oto co ciekawsze i nie takie oczywiste kąski, które pokazali zieloni na Gamescom 2019 podczas konferencji Inside XBOX.

Borderlands 3 – Nigdy nie byłem fanem Borderów, ale w końcu jest okazja by to się zmieniło. Gearbox oddaje nam do zabawy 3 planety o zróżnicowanych biomach, więc gra powiększa się znacząco w porównaniu do poprzednich odsłon. To co dla mnie istotniejsze to podkręcenie tempa akcji poprzez wykonywanie wślizgów przez naszą postać, dodanie do broni alternatywnych trybów strzału oraz zmiany w poziomach przeciwników podczas co-op’a. Jeżeli my mamy 5 poziom postaci a nasz kumpel 40 to przeciwnicy, którzy nas atakują są w okolicach 5 poziomu a jego w okolicach 40. Niweluje to poczucie strzelania do gąbek na pociski w przypadku gracza o niższym poziomie. Warto wspomnieć o dodaniu ragdoll’a przeciwnikom nie tylko kiedy umierają. Zmian względem poprzednich części jest znacznie więcej, ale są inne gry do opisania.

Wasteland 3 – W końcu odrobina gameplay’u! Wasteland i Wasteland 2 różnią się od siebie po każdym względem i z tego co widzieliśmy to Wasteland 3 również będzie się różnić od poprzedniczki. Mechanika przypomina bardziej to co widzieliśmy już w XCOM2, a klimat zupełnie jak wycięty z Fallout2. Do tego należy wspomnieć o podrasowanej oprawie graficznej. Nie ma co dużo gadać. NO CZEKAM!


Vigor – Nie zostaliśmy uraczeni gameplay’em, ale znamy przynajmniej ogólne założenia. Szczerze mówiąc gra wygląda jak podrasowany Rust. Musimy przetrwać w świecie po wojnie nuklearnej, zbudować domek oraz strzelać do innych. Mimo, że jest to motyw przeorany w każdą stronęto jednak Vigor wygląda na grę z ciekawym klimatem.
Greed Fall – RPG rozgrywający się w świecie fantasy inspirowanym na czasach kolonizacji Nowego Kontynentu. Chociaż walki i magii nie zabraknie to warto wspomnieć, że zagramy jako dyplomata i prawdopodobnie na tym aspekcie skupiać się będzie fabuła. Animacje co prawda wyglądają trochę sztywno, ale nie jest to gra AAA i można jej wybaczyć pewne niedoróbki graficzne. Ten tytuł wygląda naprawdę ciekawie.
Autor: Szymon “Szogun” Rogowski