GOG znowu zaskakuje nową funkcjonalnością!

Platforma dystrybucji cyfrowej GOG.COM jest jak drzazga dla wielkich sklepów z grami. GOG prowadzi właśnie testy nowej funkcjonalności.

GOG to platforma, która kiedyś postanowiła że wskrzesi stare tytuły i przystosuje je do działania na nowych systemach operacyjnych. Od tamtych czasów trochę się zmieniło, łącznie z podejściem twórców GOGa. Już od jakiegoś czasu można na ich platformie kupić nowsze gry, a serwis nawiązał współpracę z około 600 partnerami. Niby nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt że gry na ich platformie nie posiadają zabezpieczeń antypirackich. Mogłoby się wydawać, że mottem pracowników GOG jest “Traktuj uczciwie klienta, a klient będzie uczciwym dla Ciebie”.

Obecnie firma testuje nową funkcjonalność, która powinna ucieszyć osoby, które marudzą na zbyt dużą ilość launcherów na swoim komputerze (czyli takich ludzi jak ja). Chodzi mianowicie o możliwość nabywania gier z innych platform, bezpośrednio przez klient GOG.COM. W obecnej fazie zamkniętych testów można kupować wybrane tytuły z platformy Epic Games Store. To może być spory krok dla GOGa oraz rozwiązanie problemów niektórych ludzi.