GameLoop, czyli coś dla fanów gier mobilnych

Próbowałem już wielu emulatorów androida i większość z nich miała jedną, wspólną cechę – poza tym, że działały poprawnie, to były wyjątkowo ciężkie i niewspółmiernie zasobożerne. Czy GameLoop od Tencentu prezentuje się na tym polu inaczej, i czy lepiej radzi sobie z grami mobilnymi? Tego dowiecie się w dalszej części tekstu.

Do sprawdzenia rozwiązania oferowanego przez chińskiego giganta skłonił mnie fakt, iż sam Tencent określa GameLoop jako oficjalny emulator stworzony z myślą o PUBGu Mobile oraz Call of Duty Mobile. Brzmiało to na tyle intrygująco, że aż sam zachciałem spróbować takiego rozwiązania.

Po szybkiej instalacji przyszedł czas na testowanie. Na pierwszy ogień poszedł mobilny PUBG. I producent miał rację – to coś więcej niż zwykły emulator. GameLoop nie dość że samoistnie dostosowuje dużą część obecnych w sklepiku gier, to dodatkowo zapewnia sporą część funkcji, których w innych emulatorach nie znajdziecie. Oferuje między innymi listy znajomych, ma wbudowane oprogramowanie przeciwko oszustom w grach sieciowych, a także pozwala dobrać rozdzielczość ekranu.

Wszystko to działa niezwykle płynnie, a sam launcher mimo mnogości funkcji jest lżejszy niż np. Bluestacks. Tym samym zapewnia większą ilość klatek na sekundę w grach. Dlaczego używam słowa “launcher” i “emulator” zamiennie? Ponieważ gdyby był to pełnoprawny emulator Androida, użytkownicy mieliby do systemu pełen dostęp. W tym przypadku tak nie jest. Zamiast Google Play znajdziemy tutaj autorski sklepik z aplikacjami, i póki co nie ma oficjalnego sposobu na instalowanie gier z alternatywnych źródeł.

Całe szczęście że sklep Tencentu oferuje całkiem dobre i popularne tytuły. Poza wymienionymi powyżej dwoma popularnymi strzelankami znajdziemy tutaj chociażby mobilne Simsy. Jednak przydałoby się, żeby było tego więcej. Brakuje mi tutaj mobilnego Mortal Kombat, świetnego Raymana Adventures oraz gierek od Nintendo, np. Mario Kart Tour. Mam nadzieję że w przyszłości się to zmieni, bo szkoda żeby taka fajna opcja na odpalanie mobilnych gier się zmarnowała.