Epic oferuje kolejne darmowe gry w swoim katalogu

Jeśli szukacie jakiś gier, które umilą wam resztę wakacji, to nie musicie długo szukać. Bowiem Epic nie przestaje i kontynuuje rozdawnictwo czasowo ograniczonych darmowo gier. W tym zestawieniu nawet znajdzie się miejsce na polski tytuł.

Nic nie powstrzymuje Epic Games od kontynuowania rozdawnictwa gier, nawet sytuacja związania z #FreeFortnite. Mowa tu o usunięciu Fortnite z mobilnego sklepu Google Play jak i z App Store, dlatego iż producent wprowadził tranzakcję wewnątrz gry, które omijają współudział tych dwóch gigantów i ich 30-procentowe marże. Epic w międzyczasie kontynuuje swój zwyczaj, rozdając kolejne darmowe produkcje, aby wypełnić nasze biblioteki.

Produkcje opisane niżej są dostępne od 20 do 27 sierpnia. W ofercie jest dostępny Enter The Gungeon oraz gra polskiego studia, a mianowicie God’s Trigger. Pierwsza produkcja to połączenie strzelanki Rouge-like z przemierzaniem lochów pełnych potworów. Wcielamy się w jednego z grupy strzelających, którzy plądrują następne pomieszczenia zgarniając łup, wykonują uniki z przewrotem i demolują pomieszczenia. Gracz ma za zadanie dotrzeć na samo dno lochu, przebijając się przez wszystkie niebezpieczne piętra o układzie pokoi generowanym losowo. Na każdym piętrze aż się roi od przeciwników i straszliwych bossów.

God’s Trigger zaś, to podobna gra w założeniach rozgrywki do Enter The Gungeon. Opowiada o aniele i demonicy, którzy łączą siły, by utorować sobie drogę do niebios i powstrzymać czterech jeźdźców apokalipsy w zniszczeniu świata. W trakcie rozgrywki przemierzamy różne lokacje i eliminujemy hordy przeciwników, dzierżąc przy tym pistolety i broń białą znajdujące się boku. Wykorzystujemy również nadnaturalne zdolności, takie jak „Boskie skupienie”. Umiejętność ta sprawia, że czas płynie tylko w momencie ruchu bohatera.

Później, od 27 sierpnia do 3 września, będziemy mieli okazję odebrać kolejne dwie gry. Pierwsza z nich to Hitman, w którym wcielamy się w Agenta 47. Podróżujemy do egzotycznych miejsc i eliminujemy cele na wiele sposobów — zaczynając od katany, kończąc na karabinie snajperskim. Zaś druga to Shadowrun Collection, jest to zestaw gier z serii Shadowrun. Akcja dzieje się w świecie fantasy połączonego z cyberpunkiem w postaci turowej, taktycznej gry RPG dla jednego gracza.