Epic Games chwali się nowym silnikiem na fenomenalnym pokazie

Epic Games postanowiło pokazać Unreal Engine 5, swój nowy autorski silnik. I trzeba im przyznać – mają się czym chwalić.

Grafika w grach jest czynnikiem, na który lwia część graczy zwraca ogromną uwagę. Skutkiem tego są pojawiające się na rynku coraz to nowsze iteracje kart graficznych i konsol. Sami deweloperzy gier również mają coraz większy dostęp do narzędzi ułatwiających pracę, dzięki którym gry mogą być coraz piękniejsze. I właśnie takie nowe narzędzie, czyli silnik graficzny Unreal Engine 5, zaprezentowali jego sami twórcy na kilkuminutowym pokazie.

Całość według twórców działa na Playstation 5, a sami autorzy chętnie opowiadają o nowych zaletach i funkcjach silnika graficznego. Podczas kilkuminutowej wirtualnej przechadzki panowie z Epic Games bawią się trybem fotograficznym, pokazują interakcję obiektów ze sobą, a także nie szczędzą nam zapierających w piersiach widoków. Wszystko wygląda naprawdę fenomenalnie, rozpalając wyobraźnię i chęć na nowy sprzęt od Sony.

Ogromne wrażenie robi tutaj przede wszystkim oświetlenie, złożoność obiektów, i mnogość cząsteczek. Wszystko to wygląda naprawdę wspaniale i jedynie nieliczne gry z obecnej generacji do takiej jakości są zbliżone (na myśl przychodzi mi Uncharted 4 ze swoimi wspaniałymi widokami na sawannie). Zachęcam was do obejrzenia całości, wygląda naprawdę zjawiskowo:

Podoba Wam się? Czy może jednak uważacie, że nowe konsole stać na więcej? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią!