Darwin’s Game — Zabijaj lub sam zostaniesz zabity

Kaname Sudō – zwykły licealista, którego zainteresowała aplikacja na telefony pod tytułem „Darwin’s Game”. Szybko jednak zorientował się, że jest to gra o najwyższą stawkę, a jedną z nich jest własne życie.

Nowa Przyszłość

Kaname musi szybko przyzwyczaić się do nowego życia, kiedy z najbliższego zakątka może wyskoczyć przeciwnik i pozbawić cię istnienia. Oto wszystkie reguły tej gry, zabijaj lub sam zostaniesz zabity. Innego wyjścia nie ma, a na nieszczęście główny bohater zrozumiał to dopiero po tym, jak poświęcił się dla niego najlepszy przyjaciel, aby ten mógł dalej żyć.

Gdy po raz pierwszy wszedł do aplikacji, Kaname został ugryziony przez węża, którego zobaczył. W tym momencie został oficjalnie jednym z graczy Darwin’s Game. Każdy użytkownik na start zostaje wyposażony w jedną, potężną umiejętność.  Na przykład Banda-kun, przeciwnik zajmujący się przede wszystkim w zabijaniu nowicjuszy, posiada zdolność niewidzialności nie tylko swojego ciała, ale również przedmiotów, które trzyma ze sobą. Dlatego nie zostaje nic innego jak uciekać, ponieważ nie wiadomo, z jakiej strony taki osobnik może od ciebie zajść.

Gracze po każdej wygranej na swoim koncie zyskują punkty, mające odpowiednią wartość yenów (japońskiej waluty). Możemy kupić granaty, pistolety, a nawet nietykalność, gwarantującą że zostaniemy bezpieczni przez określoną ilość czasu. Jednak ta ostatnia funkcja wymaga wielu punktów i dla początkującego ciężko uzbierać takową ilość.

Ani chwili spokoju…

Nie minęło dużo czasu, a Kaname musi rozprawić się z kolejnym, większym problemem. Ciekawość oraz zainteresowanie jego osobą wykazała Karino Suka, znana dla wszystkich jako „Niepokonana Królewna”. Na początku ma zamiary takie jak wszyscy, czyli pozbawić życia głównego bohatera. Dlatego na początku udaje poufną i pod pretekstem współpracy łapie go w pułapkę. Ostatecznie również zostaje pokonana, lecz Sudō daruje jej życie ostatecznie zyskując bardzo przydatną pomocnicę.

…a będzie jeszcze gorzej

Te dwie sytuacje odbiły się szerokim echem na forum najlepszych graczy, obecnie przysiadujących w topce rankingu. W niedalekiej przyszłości blisko trzystu graczy otrzymuje zaproszenie na podejrzane wydarzenie o nazwie „Poszukiwacze skarbów”. Nie trzeba nikogo zabijać, lecz do końca czasu trwania trzeba zebrać minimum trzy klejnoty. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że liczba dostępnych klejnotów jest mocno ograniczona. Na jedną osobę przypada jedna sztuka, zatem najlepszy scenariusz jaki istnieje, to co najwyżej przeżycie stu osób. Na dodatek podczas walki anime przedstawia dużo ważnych oraz tajemniczych osób intensywnie działających zza kurtyną Darwin’s Game.

Muzyką zajęła się Asuka Ōkura z nowym utworem CHAIN. Asuka jest bardziej znana pod pseudonimem ASCA, która zrobiła się rozpoznawalna po piosence RESISTER użytej do serii Sword Art Online: Alicization. Ending za to pochodzi od artystki Mashiro Ayano ochoczo nazwany „Alive”.

Wspomniana produkcja nie jest zła, ale do ideału trochę brakuje. Podczas oglądania można wyłapać lekkie Déjà vu z Mirai Nikki, gdzie Kaname jest „mistrzem”, a Sudō „sługą” zakochaną po uszy do takiego stopnia, że chce z nim założyć rodzinę. Spodobała mi się szybka przemiana głównego bohatera. Szybko zrozumiał, że jak chce zostać jak najdłużej przy życiu musi walczyć z całych sił bez konieczności zabijania drugiej osoby, tak jak to zrobił z Niepokonaną Królewną. Jeśli lubisz produkcje typu „zostanie jeden przy życiu” to mogę śmiało polecić obejrzenie serii.