Carole & Tuesday – sława od zera

A gdyby tak zrobić anime dla wypromowania na światowy poziom trzech piosenkarek? Co za głupi pomysł… ale w sumie. Jakby dodać nieszczęśliwe losy bohaterek, tworzenie piosenek przy zerowym budżecie i żeby było ciekawie to jeszcze jakiś konflikt międzyplanetarny!

Ale powoli. Minęło już pięćdziesiąt lat od kiedy ludzie zaczęli zamieszkiwać Marsa. Technologia jest na tyle rozwinięta, że za tworzenie kultury odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja.

Technologia poszła do przodu, ale klasyczne 
chińskie zupki nigdy nie znikną.

Serial Carole & Tuesday opowiada właśnie o Carole i Tuesday. Pierwsza to nielegalna imigrantka z ziemi szukająca lepszego miejsca na Marsie próbując tworzyć piosenki oraz druga, Marsjanka wywodząca się z bogatej rodziny w Herschel City. Zawsze marzyła o zostaniu muzykiem, ale nikt nie potrafił tego zrozumieć. Połączyło je przypadkowe spotkanie i poczuły, że razem dadzą radę spełnić swoje marzenia.
Próba nr 53…
Kiedy człowiek posiada konkurencję, ma większą motywację do szybszego rozwijania się. Tak jest i tutaj. Angela, pomimo że jest postacią drugoplanową, odgrywa ważną rolę, ponieważ w tym samym czasie co nasze podopieczne, ona chce zostać piosenkarką. Różnica jest taka, że media telewizyjne od dawna znają ją jako modelkę, a piosenki oczywiście tworzyło jej SI. Na szczęście dziewczyny nie mają do niej żadnej nienawiści, a  to tylko zdrowa rywalizacja (i dobrze, bo potrafi tak patrzeć na nie z góry, że nóż sam się otwiera).

Dodatkowy wątek polega na zbliżających się wyborach na prezydenta Marsa, gdzie kandydatką jest matka Tuesday. Sytuacja z odcinka na odcinek robi się coraz poważniejsza. Jej główne postulaty to zerwanie wszelkich traktatów pomiędzy Ziemią i Marsem, oraz wysiedlenie wszystkich nielegalnych imigrantów z tej planety.
Po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat na Marsie spadł śnieg!
Oprawa audiowizualna jest bogato wyposażona (w końcu to anime o muzyce) i nie ma sensu tutaj rozpisywać ściany tekstu, więc wspomnę tyle, że piosenki zostały stworzone przez artystów takich jak: Vo.Nai Br.XX&Celeina Ann, Vo.Alisa, Crystal, Pyotr, Vo.Thundercat, Vo.Kudo Kazuma, Vo.Madison McFerrin, Vo.Yuuri Kuriyama, Vo.Maika Loubté, Vo.Marker Starling, DJ Ertegun, Vo.Denzel Curry (jak na razie, bo seria nadal trwa).
Carole & Tuesday jak na serię oryginalną okazało się wielkim sukcesem co pokazuje sama liczba obserwujących na Instagramie. Serial nie kręci się cały czas na muzyce i momentami powoduje, że chce się czekać na kolejny odcinek, żeby dowiedzieć się, czy rzeczywiście dojdzie do wojny pomiędzy planetami.