Beastars-tytulowe

Beastars – trudna miłość Wilka i Zająca

Netflix postanawia nie zwalniać tempa po dobrze przyjętym anime Carole & Tuesday i rusza z kolejnym tytułem, jakim jest Beastars. Jak zwierzęta poradzą sobie w codziennych obowiązkach oraz trudnościach ludzkiego gatunku?

We wspomnianej serii człowiek po prostu nie istnieje. Mamy tu do czynienia z antropomorfizacją świata. Polega na nadawaniu cech ludzkich rzeczom, przedmiotom czy zwierzętom.

Od pierwszego odcinka produkcja stara się nam przekazać, że najważniejsza jest historia wilka o imieniu Legoshi i jego wyjątkowa miłość do zająca Haru. Gatunku, na który wilki polują, a nie zawierają przyjaźnie. Co prawda, wśród innych przedstawicieli mało komu przeszkadza taka sytuacja, ale wywołuje niemałe zdziwienie na ich twarzach. Tym bardziej, że wszyscy wiedzą, jak może się to zakończyć. Tragicznie dla jednej ze stron, jeśli instynkt weźmie górę nad rozumem. Początkowe odcinki ukazują wewnętrzną walkę Legoshiego z naturalnymi cechami wilczego gatunku. Ów bohater wstydzi się, a nawet gardzi używaniem swoich kłów do pożerania kogoś. Na dodatek sytuacja zaostrza się, kiedy w szkole dochodzi do kilku morderstw. Konflikt pomiędzy mięsożercami oraz roślinożercami coraz bardziej się zaostrza.

Ciężkie życie zakochanego

Młody wilk pomimo utrudnień chce walczyć o miłość, ale na swojej drodze spotyka jelenia Louisa. Główny bohater wiecznie zakłopotany, dość szybko odkrywa związek pomiędzy tymi roślinożercami. W pewnej chwili chciał odpuścić, oddając walkę o ukochaną walkowerem, ale tragiczna sytuacja zająca dała mu wolę do dalszej walki. Za to jeleń, ze względu na swoje egoistyczne wartości postanowił nie mieszać się w sprawę, aby nie psuć wizerunku celebryty. Widząc jego obojętność, wilk postanowił już więcej nie odpuszczać rzeczy dla niego cennych.

Beastars to najważniejsze osobniki znajdujące się nad całą organizacją szkoły. Cechują się zwykle jakimiś szczególnymi osiągnięciami, idealnymi ocenami oraz bardzo mocno angażują się w życie uczelni. Louis ze względu na swoją mroczną przeszłość i brak szacunku chciał zostać ideałem, który będzie naprowadzał zwierzęta na właściwą ścieżkę.

Za odprawę muzyczną odpowiada zespół ALI ze swoją piosenką o nazwie Wild Side oraz Yurika Kobayashi znana często jako YURiKA z tytułem Sleeping Instinct.

Nie miałem ochoty zabierać się za tę serię. Dzięki namowom znajomych, jak i również dobrym opiniom w internecie, postanowiłem skosztować jednego odcinka. Motyw „czy wilk pożre zająca” zachęcał mnie do oglądania i zastanawiania się, czy akurat w tym odcinku ulegnie swoim instynktom i będzie w stanie ją pożreć.