AnimeInfo – Wrzesień 2019 #1

AnimeInfo to skrót najważniejszych wydarzeń w jakie miały w branży japońskiej animacji. Zapraszam na skrót najważniejszych wydarzeń drugiej połowy sierpnia.


Seria Assassins Pride otrzymała kolejny zwiastun. Premiera niedługo, bo 10 października.

Istnieje świat, gdzie arystokraci mają moc do walki z potworem „mana”. Młody człowiek o imieniu Kufa zostaje wysłany pod przykrywką jako nauczyciel, aby znaleźć dziewczynę Mareida pochodząca z bogatej rodziny. Jeśli jej talent nie będzie wystarczający, ma za zadanie pozbawić jej życia.

Anime „Oshi ga Budoukan Ittekuretara Shinu” (ang. If My Favourite Pop Idol Made it to the Budokan, I Would Die) dostał nową zapowiedź. Premiera jest przewidywania na styczeń nowego roku.
Eri to dziewczyna mająca obsesję na punkcie idolki o imieniu Maina. Zagorzała fanka zrobi wszystko, aby Maina wystąpiła na stadionie Budokan. Czym to się różni od idolkowopodobnymi produkcjami? Niczym, ale zapowiedź zdradza, że możemy nie mieć do czynienia z żadną pomyją.
„Honzuki no Gekokujou: Shisho no Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu – Hon ha Nain ara Tsukureba li!” (ang. Ascendance of a Brookworm – I’ll Become a Librarian At Any Cost) otrzymał materiał promujący. Premiera 2 października.
Kochająca ponad życie książki studentka Motosu Urano otrzymała certyfikat bibliotekarki i po zakończeniu studiów miała iść do pracy swoich marzeń. Na nieszczęście podczas trzęsienia ziemi została zmiażdżona, a zarazem umarła, pod stertą książek. Jej silne pragnienie reinkarnacji, aby mogła nadal czytać, zostaje wynagrodzone i zostaje przeniesiona do innego świata, gdzie poziom czytelnictwa jest bardzo ubogi, gdzie książki przeznaczone są głównie dla szlachty.

Serial „Val x Love” przybywa wraz z nowym zwiastunem. Pierwszy odcinek będzie 5 października.

Akutsu Takuma to uczeń, który cały wolny czas poświęca na naukę. Pewnego dnia jego życie zostaje na stałe odmienione po spotkaniu się twarzą w twarz z nordyckim bogiem, Odynem. Takuma otrzymuje zadanie uratowania świata u boku dziewięciu pięknych i jednocześnie tajemniczych Walkirii.

Zenonzard The Animation to adaptacja gry mobilnej Bandai o nazwie Zenonzard.
Rok 20XX, cały świat jest zainteresowany światowym turniejem dla gry karcianej Zenonzard, gdzie gracze są ludźmi Concord i łączą siły z AI Codeman, jednostkami wysokiej klasy. Pewnego dnia licealistka Sōta Azuma zostaje wyzwana do bitwy przez tajemniczą kobietę o imieniu Eilietta Lash.

Premiera ma nastąpić 13 września, a już teraz jest do obejrzenia odcinek “zero”tutaj.