5 najlepiej odświeżonych klasyków w historii branży gier

Wśród gier istnieje wiele klasyków, do których jako gracze chętnie wracamy. Nie wszystkie jednak starzeją się równie dobrze, co skutkuje pojawianiem się na rynku co jakiś czas odnowionych wydań kultowych gier. Jeżeli chcecie przekonać się, po jakie odświeżone wydania klasyków warto sięgnąć, czytajcie dalej! Dla porównania będę zamieszczał zestawione obok siebie zrzuty ekranu wersji oryginalnej z odnowioną.

Super Mario All-Stars

Super Mario to postać kultowa i znana niemal każdemu. Wąsaty hydraulik nie raz stanowił wyśmienity przykład tego, jak powinno robić się platformówki i co daje w nich największą zabawę. Składanka Super Mario All-Stars to właśnie taki idealny przykład. Pakiet ten stanowi zestaw gier: Super Mario Bros. 1, 2, 3 i The Lost Levels, wszystkie z poprawioną grafiką i muzyką, wzbogacone o system zapisu. Ten świetny pakiet dostępny jest na SNESie, Wii i Switchu. Jak najbardziej warto po niego sięgnąć – są to dziesiątki godzin zabawy w najlepszym wydaniu.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

Było coś dla fanów konsol Nintendo, to i teraz przyszła pora na coś dla fanów Playstation. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a to zbiór trzech klasycznych odsłon serii jeszcze z czasów Playstation 3. Wszystkie one zostały z lekka odnowione, tak aby za bardzo nie odstawać od dzisiejszych standardów. Zamiast 30 klatek teraz możemy grać w Uncharteda w płynnych 60 klatkach na sekundę, co winduje frajdę z rozgrywki o kilka poziomów wzwyż. Na potrzeby tej składanki pierwsza część gry doczekała się polskiego dubbingu, z ekipą znaną z pozostałych części. Całość jest spójna, grywalna i z pewnością przyciągnie niejednego posiadacza Playstation 4 na długie godziny. Polecam, to jedne z najlepszych gier akcji wydane ekskluzywnie na konsole Sony.

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy

Tak jak Nintendo ma swojego Mario, tak Sony miało niegdyś swojego Crasha, który był dla firmy swoistą maskotką. Kultowe przygody rudego zwierzaka doczekały się licznych kontynuacji, jednak żadna z nich nie przebiła ukochanego oryginału. Postanowiono więc owy odrestaurować, przypominając graczom, dlaczego pokochali tą właśnie grę. W skład zestawu, tak jak nazwa mówi, wchodzą pierwsze trzy odsłony serii. Każda z nich została zrobiona od podstaw, przez co w porównaniu z oryginałem wygląda niemal jak filmy Pixara.

Rare Replay

Największa składanka tego zestawienia, zawierająca aż 30 tytułów od Rare. Znajdziemy tutaj takie klasyki jak Banjo-Kazooie, Conker, Battletoads, Perfect Dark i wiele innych. Składanka ta jest całkiem różnorodna, od automatowych klasyków, przez platformówki ery Nintendo 64, na casualowych grach z ery Xbox 360 kończąc. Większość z tytułów ma podciągniętą rozdzielczość, a parę z nich instaluje się na dysku konsoli jako oddzielne produkcje, przez co posiadają szereg innych ulepszeń, takich jak zmienione proporcje ekran. Całość jest świetną sentymentalną podróżą do dawnych lat i stanowi dobre uzupełnienie biblioteki każdego posiadacza Xboksa One.

Mortal Kombat (2011)

Mimo iż nie jest to podręcznikowy przykład remastera ani remake’u, bo jest to reboot serii, to i tak uważam tą odsłonę gry za jeden z najlepszych hołdów klasyce w historii gier kiedykolwiek. Biorąc to co najlepsze z trzech pierwszych części gry, i dorzucając garść nowej zawartości i rozwiązań, NetherRealm Studios przywróciło marce dawny blask. Znajdziemy tutaj nie tylko świetny system walki, dobrą grafikę i tonę zawartości, ale też poznamy satysfakcjonującą fabułę i z nostalgicznym zachwytem będziemy wyłapywać kolejne smaczki. W mojej opinii – bijatyka perfekcyjna.

A wy, macie jakieś swoje ulubione klasyki, które doczekały się odświeżenia? Koniecznie podzielcie się swoją opinią!